Skip to content Skip to footer

2019. aasta statistika

 

Pressiteade.

EHLi liikmesteatrite etendusi külastas 2019. aastal üle 40 000 inimese

Eesti Harrastusteatrite Liit (EHL) tegutseb aastast 1989 eesmärgiga koordineerida ja arendada Eesti harrastusteatrite tegevust. Kolmekümnes juubeliaasta, mida 2019. aastal tähistati, möödus rekordilise publikuhuvi saatel.

EHLil on praeguse seisuga 68 liiget üle Eesti, kellelt kogutud statistika järgi, toodi 2019. aastal välja 86 uuslavastust. Kokku oli liikmete mängukavas 160 lavastust, mida mängiti pea 900 korda ning käis vaatamas üle 40 000 inimese.

EHLi tegevjuhi Kristiina Oomeri sõnul on huvi teatriharrastuse vastu igas Eestimaa paigas suur ning publik leiab oma tee tegijate juurde. “Teatriharrastus on muutuvas maailmas alati olnud toeks inimeseks olemisel ja jäämisel. Harrastusteater annab võimaluse kuulata ja vaadata ning olla kuuldav ja nähtav.”

Lisaks etendustegevusele toimus 2019. aastal ka mitmeid EHLi poolt korraldatud üleriigilisi festivale, mille raames eri vanuses harrastajad end püünele seada said. Nii said täiskasvanud harrastusnäitlejad osa võtta XIX Külateatrite festivalist Räpinas ja Lühilavastuste festivalist Loomelend Kiilis. Kooliteatrite parimad selgitati aga algklasside, keskastme ja gümnaasiumiastmes välja sel korral Tõrvas, Otepääl ja Paides.

Üle-Eestilise harrastusteatrite tegevuse toetamise kõrval osaleti ka rahvusvahelistes koostööprojektides. Eesti noored võtsid osa juba 40. rahvusvahelisest teatrilaagrist EDERED, mis toimus sel korral Soomes. Täiskasvanud harrastusnäitlejad truppidest Jõelähtme LavaGrupp, Wäike TantsuTeater Meri ja Seasaare Teater esindasid aga Eestit VII Balti riikide teatrifestivalil BaltiRamp Leedus, mille fookus oli sel korral algupärandite lavale toomisel.

Kuigi mitmed selleks kevadeks-suveks planeeritud teatriprojektid on praegu pausil, loodab Oomer, et piirangute lõdvenedes leiavad teatriarmastajad taas oma tee saali – nii lavale kui publikusse.

 

EHLi uuslavastuste statistika aastal 2019