Skip to content Skip to footer

TEEME PROOVI!

Teeme proovi! on teatriliitude algatus muutmaks meie proovisaale turvalisemaks. Ükskõik, kas teatrit tehakse koolides, teatriringides või professionaalsel tasemel, on oluline, et proovitegemine oleks mänguline, mitte ahistav, ja proovijulgust ärgitav, mitte pärssiv. Ning mis kõige tähtsam, et proovi tegemise ajal keskendutaks peamisele – tehtaks proovi!

Teeme proovi! esimeses etapis valmis plakat, mis on mõeldud noortele teatriringides.
Teises etapis jätkame koolitustega, mis on mõeldud teatriringide juhendajatele. Koolitusmaterjalidega saate tutvuda siin.
Kolmandas etapis töötame välja teatritegemise hea tava.

Plakati valmimisse on panustanud Eesti Etendusasutuste Liit, Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit, Eesti Lavastuskunstnike Liit, Eesti Näitlejate Liit, Eesti Teatriliit, Levila, Sotsiaalkindlustusamet ja Eesti Kultuurkapital.

 

Kuidas saad sina kaasa lüüa?

  • Kui tunned, et kellelegi tehase proovisituatsioonis või teatritunnis liiga, juhi sellele tähelepanu või keerulisema olukorra puhul võta ühendust Lasteabiga veebis või telefonil 116111.
  • Kui soovid oma seinale infoplakatit või jagada oma kogemust teatriringi juhendaja või õpilasena, võta ühendust: paavopiik [ät] gmail.com
  • Kui soovid osaleda teatriringide juhendajatele mõeldud koolitusel, võta ühendust harrastusteatriteliit [ät] gmail.com