Skip to content Skip to footer

Komöödia “Klatš”

Komöödia “Klatš”

Komöödia “Klatš”
Salme Teater

Autor: Niel Simon
Lavastaja: Margus Abel
Tõlkija: Hannes Villemson
Heli/Valgus: Margus Ruhno
Grimm/Soengud: Aya Kokk
Lavakujundus: Margus Abel
Plakatikujundus: Inga Tammik
Fotograaf: Mari Rostfeldt
Turundus: Maarja Korstnik
Etenduse juht: Mare Pohla-Tiisler
Produtsent: Inge Kaseleht
Näitlejad: Katariina Pruus või Maarja Korstnik, Rainer Miller või Aarne Solvak, Mare Pohla-Tiisler või Rita Palatu, Kristjan Arunurm või Margus Abel, Merlin Salu või Roberta Vaino, Jaanus Volter või Jürgen-Kristoffer Korstnik, Aya Kokk või Kadri Levand, Karl-Joonatan Mets või Karl Pütsep ja Peeter Koorti.

Tunnustatud USA näitekirjaniku Neil Simoni menukomöödia “Klatš” (“Rumors”, 1988), mida mängiti aastatel 1988-1990 Broadwayl üle 500. korra, on tempokas lugu 80-ndate New Yorgi eeslinna luksuslikus häärberis aset leidvast pulma-aastapäeva peost, mis algab ootamatult ja “veriselt”. Pidulikule tähtsündmusele kutsutud seltskond on kõrgklassist ja ühiskondlikult kõrge positsiooniga inimesed, kes on omavahel küll head tuttavad, kuid see on vaid näiline viisakus – iga ühel neist on omad kiivalt varjatud saladused, mida ei häbeneta aga üksteise kohta kuulujuttudena levitada. Siiski, vajadusel on kahepalgeline “sõpruskond” valmis astuma ringkaitsesse, et kindlustada enda positsiooni ja autoriteeti ühiskonnas. Ja peol selline vajadus tekib … Üks kõigi eest, kõik iseenda eest.
Peadpööritavas loos, mis täis huumorit, absurdi- ja situatsioonikoomikat, esitletakse värvikate karakterite kaudu inimloomuse vastuolulisust kriisiolukorras kõige ehedamal kujul, mis äratuntav ka tänapäeval.

Kuupäev

17 mai 2024
Sündmus on juba toimunud!

Kell

19:00 - 21:30

Sündmuse tüüp

Etendus

Asukoht

Von Glehni Teater
Pärnu mnt 326, Tallinn

Laval

Salme Teater
Koduleht
https://www.salmeteater.ee/