Skip to content Skip to footer

Varasemad Tudengite teatripäevad

Pressiteade. 

Viljandi kultuuriakadeemias peetakse 6.–8. maini 20. tudengite teatripäevi. Korraldajate teatel astuvad lavale seitse Eesti harrastusteatri truppi, nende seas juba mitmendat aastat kaasalöövad Tartu üliõpilasteater, T-teater ja Dionysos.

Lisaks etendustele on kavas muudki teemakohast. Ühes töötoas näiteks on võimalik näitlejatel lihvida lavakõneoskusi, samuti saab ennast proovile panna Ruutu10 korraldatavas improvisatsiooni töötoas.

“Läbi 20 aasta on teatripäevad toonud kokku andekaid harrastusnäitlejaid üle Eesti, loonud meie noortele võimalusi enda väljendamiseks ja rikastanud harrastusteatrimaastikku,” sõnas teatripäevade programmijuht Mihkel Känd.

Peakorraldaja Laura Semevsky lisas, et juubeliaasta puhul vaadatakse ka möödunud aastatele tagasi ning arutletakse, kuidas teatrimaastik selle aja jooksul on muutunud.

Teatripäevi korraldavad kultuuriakadeemia tudengid ja oodatud on kõik teatrihuvilised. Kõikidele etendustele on pääse prii.

 

 

 

Tudengite Teatripäevad toimusid seekord virtuaalkeskkonnas!

Traditsioonilise festivali asemel toimus 1.mail 2021. aastal Tudengite Teatriseminar Facebook live kaudu. Seminaril kõnelesid Tudengite Teatripäevadel legendi staatuse saavutanud Ruutu10 näitlejad, Eesti Harrastusteatrite liidu esindaja Kristiina Oomer ning kultuurikorraldaja Hannele Känd, kes on ka ühtlasi ise olnud Tudengite Teatripäevade eestvedaja. Mõtiskleti teemal “Miks on Tudengite Teatripäevad Eesti harrastusteatrite maastikul olulisel kohal?”. Muusikalist vahepala pakkusid TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Sandra Eowyn Karu ja Reimo Namm. Tudengite Teatriseminar lõppes humoorikal viisil koos Comedy Estonia koomiku Sander Õigusega.

Seminari saab järele vaadata siit:
https://www.youtube.com/channel/UCC-YVjgFX7Nuvit5U7Dx6Yw

 

 

Teater hüüab tulles!

Tudengite teatripäevad on tudengitele suunatud festival, kus esinevad üliõpilastest teatritrupid erinevatest linnadest ja riikidest. Tudengite Teatripäevad toimusid esmakordselt 2003. aastal Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste eestvedamisel ning on sellest alates toimunud iga aasta veebruarikuus. Tegemist on Eestis ainukese nii suuremahulise festivaliga, kus saavad esineda rahvusvahelised kui ka kodumaised tudengite harrastusteatrite trupid.

Tudengite Teatripäevad toimuvad 14.-16. veebruaril Viljandi linnas. Sellel aastal toimub festival 18. korda ning ja nagu igal aastal, on ka sellel aastal tulemas palju uut ja põnevat.

Etendusi antakse nii Viljandi kultuuriakadeemia black boxis kui ka esmakordselt lähedal asuvas hubases baaris Pööning.

Sellel aastal on kodumaised teatritruppe tulemas kokku kolm:

– Tal-Techist pärit trupp T-Teater;
– Improteatritrupp Ruutu10;
– Tsirkusestuudio Folie grupp Lost D.

Lisaks astuvad üles ka kaks välismaalt tulnud truppi:

– Leedust pärit Kinetic Theatre Troupe;
– Põhjanaabreid esindavad Helsingi Kellariteatteri noored.

KÕIK ETENDUSED ON TASUTA!

Nagu igal aastal, on ka tänavu traditsiooniline meelivabastav programm baaris Pööning!

Esimest korda festivali ajaloos on soovijatel võimalus osta pilet Comedy Estonia Stand-Up show´le, kus on võimalik näha noori koomikuid, kellest võibolla enne ei ole kuulnudki, aga kelle tõusu on alates festivalist hea jälgida. Lisaks noortele on võimalik kuulda ja näha juba tuntud koomikuid.
Õhtuse programmi paneb kulmineeruma Mandoterror.

 

 

Pressiteade.

Viljandisse kogunevad nelja riigi tudengiteatrid

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased korraldavad Viljandis 15.-17. veebruaril 17. korda teatrifestivali Tudengite Teatripäevad. Üles astuvad üheksa tudengite harrastusteatritruppi nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Soomest.

Eesti kollektiividest on laval Tallinna Tehnikaülikooli tudengiteater T-Teater, Tartu Üliõpilasteater, TÜ Pärnu kolledži tudengitrupp K-äng 2, improgrupp Ruutu 10 ja Polygoni Tartu Stuudio. Lisaks tulevad külla Leedu kõrgkooli Vilnius University of Applied Sciences kolmanda aasta tudengid, Läti Ülikooli tudengiteater, Läti Kultuuriakadeemia ning Soomest Lappeenranta ActI. Etendused leivad aset kultuuriakadeemia mustas saalis ja uue mängupaigana vilma hoovis paiknevas valges saalis.

“Mul on hea meel, et ka tänavu on etendused tasuta ja truppe välismaalt on rohkem kui kunagi varem. Kusjuures kõik välismaalased on festivalil esimest korda. Ootame huviga mida nad meile vaatamiseks pakuvad,” ütles teatripäevade peakorraldaja, Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala III kursuse tudeng Birgit Sitska.

Veel erilisemaks teeb selle aastase festivali see, et pühapäeval kell 14.00 on võimalik kõigil kuni 10-aastastel lastel tulla koos sõbra või vanemaga teatrisse, et vaadata just nende vanusegrupile mõeldud etendust. “On tore näha, et Eesti tudengiteatrid mõtlevad ka tulevastele tudengitele, et nemadki teatripisikuga nakatuksid,” lisas Sitska.

Festival lõppeb traditsioonilise Festivali Klubiga, mis toimub 16. veebruaril, algusega 22.00 VLND Villas. Peol astuvad üles neljast kohalikust noorest koosnev pop-rock band The Flangle ning täiesti omanäolist pop-soultronica žanri harrastav menukas Eesti bänd Avoid Dave.

Näitetruppidele annavad tagasisidet etenduskunstide valdkonnast tuntud žürii, ehk Kolm Tarka, kelleks sel aastal on vabakutseline näitleja ja lavastaja Elina Purde, Ugala teatri näitleja Ilo-Ann Saarepera ja vabakutseline lavastaja, koreograaf ja näitleja Ingmar Jõela.

Tudengite teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning sellest alates on Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased seda korraldanud iga aasta veebruarikuus.

Festivali toetavad Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit ja Viljandi Noortevolikogu.

 

 

 

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilaste poolt korraldatud Tudengite Teatripäevad toimuvad Viljandis 16.-18. veebruaril.
Mängupaikadeks on kultuuriakadeemia must saal ning Viljandi Lennukitehas.

Üles astuvad kaheksa tudengite harrastusteatritruppi nii Eestist kui ka Soomest. Eesti truppidest on laval TYYT, Ruutu10, T-Teater, Tartu Üliõpilasteater ja K-äng 2. Soomest tulevad kohale Helsinki Ylioppilasteatteri, Kellariteatteri ja Ilves-Teatteri. Nagu tavaks on saanud siis noortele harrastusnäitlejatele annavad aruteluna tagasisidet etenduskunstide valdkonnas tegutsevad Kolm Tarka, kelleks sel aastal on Vanemuise teatri draamanäitleja Kärt Tammjärv, näitleja Karl Robert Saaremäe ja NUKU teatri näitleja Kaisa Selde.

Lauäeval, 17. veebruaril, toimub Viljandi Lennukitehases Festivali Klubi, kus peo tõmbavad käima mitmekülgse muusikaga noortebänd Ol’ Mill ja mõnusat vanakooli rokki armastav The Jingles.

Tudengite Teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning sellest alates on Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased seda korraldanud iga aasta veebruarikuus.

Täname festivali toetajaid Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Harrastusteatrite Liit.

Tänavu aasta on etendused kõigile tasuta!

 

 

Tudengite Teatripäevad toimusid juba 15. korda!

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilaste korraldatav festival toimus 17.-19. veebruaril 2017 Viljandis juba 15. korda.

Etendusi hindasid Kolm Tarka ehk teatriprofessionaalidest žürii. Sel aastal olid tarkadeks Ragne Veensalu, Vallo Kirs, Erki Aule. Juubeliaastal käisid külas Helsingi Üliõpilasteater, Kellariteatrit, ZONA trupp Lätist, improgrupp Ruutu10, Tallinna Ülikooli Üliõpilasteater TYYT, Tartu Üliõpilasteater, TÜ Pärnu Kolledži tudengitrupp K-äng2, Polygoni Teatrikool ning Tallinna Tehnikaülikooli tudengiteater T-teater.

 

Kolme Targa auhinnad 2017. aastal:

  • Muusikalise kujunduse ja ja publikuga vahetu suhtlemise eripreemia: Helsingi Üliõpilasteater
  • Maailmaparandamise eripreemia: Helsingi Kellariteateri
  • Viisaka innovatsiooni eripreemia: ZONA
  • Parim tantsija publikust: Alvin
  • Impro järelkasvu eripreemia: Ruutu10
  • Püändi eripreemia: K-äng 2
  • Geomeetriline eriauhind “Pea kastist välja”: Tartu Üliõpilasteater
  • Publiku lemmikuks kuulutati T-Teater

 

PROGRAMM:

Reede, 17.02
Black Box:
17.00 AVAMINE
17.45 TYYT: Linnar Priimäe Üliõpilasteater “Caesari surm”
19.15 K-äng2 “Will”

Laupäev, 18.02
Black box:
11.00 Helsingi Üliõpilasteater “XL”
17.30 T-Teater “Krabatimäng”
Lennukitehas:
14.00 ZONA project “Project – 24 hours”
15.30 Ruutu10 õpilased “Kaks improvisatsiooni”

Pühapäev, 19.02
Black box:
11.00 Helsingi Kellariteateri “The last children of the first world”
15.30 Tartu Üliõpilasteater “KH kood ehk Kaspar Hauseri juhtum”
17.00 LÕPETAMINE

 

 

 

Tudengite Teatripäevad tulevad taas!

14. Tudengite Teatripäevad leiavad sel aastal aset 12.-14. veebruaril TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Mustas Saalis.
Tudengite Teatripäevad on teatrifestival, mida korraldavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid ning kus astuvad üles erinevad harrastusteatritrupid üle terve Eesti. Truppidele jagavad peale igat etendust tagasisidet Kolm Tarka, kelleks on teatrimaastikul aktiivsed olevad inimesed.
Seekordselt sündmusel astuvad Kolme Targa valvsate silmade all üles 8 truppi, nendest 6 Eestist ning 2 välismaalt – Ruutu10, K-äng2, Polygoni teatrikool T-Teater, Tartu Üliõpilasteater ning TYYT. Välismaalt on külla oodata Helsinki Üliõpilasteatrit ning Läti truppi Zona Projects.

Kolmeks Targaks on sel aastal Adeele Sepp, Garmen Tabor ning Kristo Viiding.

PROGRAMM:
REEDE: 
17:00  Avamine
17:45 Tartu Üliõpilasteater – “Kirsiaed”
19:30 K-ÄNG2 – “MTKO”
TAGASISIDE KOLMELT TARGALT, ruum 105
LAUPÄEV: 
11:00 Polygoni Teatrikool – “Olevused”
13:00 Lavagrimmi workshop (vananemine) – Kertu Tammeleht
15.00 Zona – “Help!”
16:00 Turunduse workshop – Annika Metsala
19:00 TYYT – “Pimedad”
TAGASISIDE KOLMELT TARGALT, ruum 105
PÜHAPÄEV: 
10:00 Helisingi Üliõpilasteater – “Kukin”
12:30 Ruutu10 – “IMPRO”
15:30 T-Teater – “Sõnadeta mäng”
TAGASISIDE KOLMELT TARGALT, ruum 105
17:00 Festivali lõputseremoonia

13. Tudengite Teatripäevad!
13.-15. veebruaril toimub Viljandis 13. korda rahvusvaheline teatrifestival Tudengite Teatripäevad, mida korraldavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Kokku tulevad kaheksa tudengite harrastusteatrit, mille hulgas trupid Soomest ja Lätist.
Teatripäevade eesmärgiks on pakkuda teatrihuvilistele üliõpilastele lisaks ülesastumiskogemuse ka võimalust saada tagasisidet professionaalidelt enda etteastetele. Selleks on kohale kutsutud Kolm Tarka ehk kolm etenduskunstides pädevat inimest, kelleks sel aastal on Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna juhataja ja näitleja Garmen Tabor, Von Krahli teatri näitleja Taavi Eelmaa ja teatrikunstis magistrikraadi omandanud ning lisaks Soomes Seinäjoki Rakenduskõrgkooli Kultuurikorralduse lektor ja SARVi (Soome kriitikute liidu) liige Jussi Kareinen.
Viljandi saab sel aastal kolmeks päevaks koduks kaheksale tudengiteatrile. Kohale tulevad T-Teater, Uru Noorteteater, Ruutu 10, Altermann, Pärnu Nukuteater, Koosen improteater, Helsinki Üliopilasteatteri ja Zona Lätist. Lisaks oma lavastuste esitamisele on kohale tulnud näitlejatel võimalus osa võtta performance töötoast Kardo Ojassalu ja Tarmo Tagametsa juhendamisel. Festivali raames leiab 14. veebruaril aset ka pidu, kus astub lavale TomCats.
Tudengite Teatripäevad on harrastusteatreid ja teatrihuvilisi üliõpilasi ühendav iga-aastane festival, kuhu on osalema oodatud kõik harrastusteatrite trupid Eesti kõrgkoolidest ja kutseõppekeskustest. Lisaks pakub festival võimalust edendada sarnaste huvidega üliõpilaste seltskondlikku läbikäimist erinevate kõrgkoolide vahel. Eesti tudengiteatritel on võimalik võrrelda oma loomingulist arengut ka väliriikide tudengiteatrite tegevustega ja kogemusi vahetada.
Tudengite Teatripäevade suursponsoriteks on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, OÜ Flint Kaubandus, OÜ Eesti Höövelliist, AS ESRO.
REEDE 13.02
15:00 – 16:45 Registreerimine infolauas (TÜ VKA; Posti 1)
16:45 – 17:15 Avamine
17:30 – 18:15 Zona “Either but one” (BB)
18:15 – 18:30 Tagasiside
20:00 – 20:50 Pärnu Nukuteater “Kivid” (BB)
20:50 – 21.05 Tagasiside
LAUPÄEV 14.02
11:00 – 12:30 Helsingi Üliõpilasteater „Saast – maailm ilma mõtteta“ (BB)
12:30 – 12:45 Tagasiside
13:00 – 14:00 Performance töötuba I pool (Sakala Keskus, Tallinna 5)
15:00 – 16:00  Performance töötuba II pool (Sakala Keskus, Tallinna 5)
16:15 – 17:45 T-Teater “Mul on sulle üks jutt..” (BB)
17:45 – 18:00 Tagasiside
19:20 – 20:10 Koosen (improvisatsioonietendus) (BB)
20:10 –  20:25 Tagasiside
21:00 – 02:00 Festivali Klubi (Sakala Keskus, Tallinna 5), laval TomCats
PÜHAPÄEV 15.02
11:00 – 11:30 Uru Noorteteater “Hr. PAUL” (BB)
11:30 – 11:45 Tagasiside
12.00 – 13.15 Osalejate perfomance’id  linnaruumis (kogumine kultuuriakadeemia ees)
13:30 – 14:15 Altermanni Näitemängutrupp “Võidab see, kellel…” (BB)
14:15 – 14:30 Tagasiside
15:45 – 16:15 Ruutu 10 (improvisatsioonietendus) (BB)
16:15 – 16:30 Tagasiside
16:30 – 17:00 Lõpetamine
Etendused toimuvad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Black Boxis (Posti 1). Kolme Targa tagasiside TÜ VKA ruumis 105.

12. Tudengite Teatripäevad on selleks aastaks lõppenud! 
Suur aitäh korraldajatele!
REEDE, 14. veebruar
15:30-17:00 Registreerimine infolauas / Registration in the info desk of Viljandi Culture Academy (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia fuajee; Posti 1, Viljandi linn)
17:00- 17:30 Avamine / Opening of the festival (BB*)
17:30-18:15  Uru Noorteteater „Viimane töötaja“ (BB)
18:15- 18:30 TAGASISIDE / FEEDBACK (105)
19:30-20:30 TLÜ Tudengiteater Üllar „Odysseia” (BB)
20:30-20:45 TAGASISIDE / FEEDBACK (105)
LAUPÄEV, 15. veebruar
10:30-11.15  K-äng2 „Strip” (Sakala)
11:15-11:30 TAGASISIDE / FEEDBACK (Sakala)
11:45-13.00 T-Teater „Puukoristajad“ (BB)
13:00-13:15 TAGASISIDE/FEEDBACK (BB)
11:45-13:15 Õpitoad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias Vahur Kelleri ja Taavi Toomiga/ workshops in Viljandi Culture Academy
14:30-16:45 Helsingi Üliõpilasteater „In praise of learning” (Sakala)
16:45-17:00 TAGASISIDE/ FEEDBACK (Sakala)
17:15-19:45  T-Teater „Tabamata ime“ (Kondase Keskus)
19:45-20:00 TAGASISIDE/ FEEDBACK (Kondase Keskus)
21:00-02:00 FESTIVALIKLUBI / PARTY (Sakala)
PÜHAPÄEV, 16. veebruar
10:00-11:30 Immigratsiooniteemaline õpituba (105)
11:30-12:25  Läti kultuurikolledž „Hey, you there!” (BB)
12:30-12:45 TAGASISIDE / FEEDBACK (105)
13:00-13:30 Improkraatia „Harold” (BB)
13:30-13:45 TAGASISIDE / FEEDBACK (105)
15:00-15:30 LÕPETAMINE / ENDING CEREMONY (BB)
* BB – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Black Box/Must saal
Tudengite Teatripäevad ei ole kunagi olnud võistlus. Eesmärk on, et tudengiteatrid saaksid väärilist ning abistavat tagasisidet.
Tagasisidet annavad Kolm Tarka, kes on üht- või teistmoodi seotud Eesti teatriga. Sellel aastal olid Kolm Tarka Garmen Tabor, Jaak Allik ja Rauno Kaibiainen.
Teatripiletid Ugala Teatri etendusele “Bassein (vett ei ole)” said T-Teatri näiteljad.
Teater Vanemuine etendusele “Üksildane lääs” piletid sai
– K-äng2 näitleja Martin Siimann
– Improkraatia näitlejad
– Uru Noorteteatri kolme näitlejat
– TLÜ Tudengiteater Üllar näitlejad Gunnar Hunt ja Meriliyn Martis
Publiku lemmikuks valiti Helsingi Üliõpilasteater!
Ja teatrifestivalile Soome sõidab T-Teater!