Skip to content Skip to footer

NAISEVÕTT

NAISEVÕTT

NAISEVÕTT
Alle-Saija Teatristuudio

Autor: N. Gogol.
Dramatiseerija ja lavastaja: I. Ulst.
Helikunstnik: HANNO TEPPO.
Laval Alle-Saija Teatristuudio: LIIVIA VAAS (Agafia Tihonovna), HELIN VILL (Arina Panteleimonovna), INGRID ULST (Albina Panteleimonovna), GUNNAR VASEMÄGI (Podkoljošin), ARGO PEETMAA (Kotškarjov), DORIS PAVLOV (Fjokla Ivanovna), MEELIS VAHTRAMÄE (Munne), HENNU KRUKOV või HEIKI LILL (Anutškin), AIVO KIKERMAN (Ževakin), IMBI PALLO või MERIKE TORM (Polina / Dunja).

“Naisevõtt” on pealtnäha lihtne ja lõbus lugu sellest, kuidas üks kaupmehetütar lõpuks mehele saab. Nagu heas mehelesaamise loos ikka, on siingi kohal kosjamoor, intriigid ning omavahel konkureerivad väärikad ja veelgi väärikamad peigmehekandidaadid. Lõpuks juhtub see, mis peab – see tähendab, et pruut ja peigmees pannakse paari. Siiski, lihtsakoelist naisevõtulugu pikemalt jälgides saab selgeks, et see on kõike muud kui lihtne. Lugu sõidab inimlike pahede ameerika mägedel üles ning alla, neid vaheldumisi välja naerdes ja halvaks pannes. Üleküpsenud, aga pealiskaudne pruut mängib oma noorte õetütarde survel pidevalt abiellumise mõttega, samas kui õetütarde eesmärgiks on võimalikke peigmehi sorteerides nende sotsiaalne staatus ja materiaalsed hüved. Peigmeesteplejaad on värvikirev, kuid peaaegu igaühel neist on pahed, mis väljanaermist väärivad: ennast püütakse näidata kellegi teisena, eetika puudumist kompenseeritakse libeda keelega ning jämedust õigustatakse tähtsa töökoha ja ajapuudusega. Isegi esmapilgul igati meeldiv ja viisakas ametnikuhärra vaevleb pideva otsustusvõimetuse käes ning ei ole suuteline oma elu eest vastutust võtma. Ootuspäraselt ei hiilga eetikaga ka kosjasobitajad, kes üksteise võidu paaripaneku tuhinas ei põlga alatuid võtteid, et vaid igapäevane leivateenistus alles jääks. Lühidalt, kõik tegelased on ühel või teisel moel pisut pöörased ning seda on kokkuvõttes ka lugu ise. Loos saavad kinnitust vanasõnad, et kõik ei ole kuld, mis hiilgab ja igal oinal on oma mihklipäev.

Etendus on kahes vaatuses. Pilet 10 EUR, sooduspilet (pensionärid, õpilased) 8 EUR. Piletid saadaval eelmüügis teatritalu e-poes: https://alle-saija-pood.voog.com/piletid/etendused 

Kuupäev

20 sept. 2023
Sündmus on juba toimunud!

Kell

20:00 - 22:00

Sündmuse tüüp

Etendus

Asukoht

LendTeater
Pikk 73, Elva

Laval

Alle-Saija Teatristuudio
Koduleht
http://www.alle-saija.ee